Informatie






Forum Archief



In december 2012 zijn deze website en het daaraan gekoppelde forum overgegaan naar een nieuwe omgeving. Bij de overzetting is het archief van het forum niet meegegaan, maar wel behouden en via het onderwerpenoverzicht te raadplegen. Reageren op oude berichten of het posten van nieuwe berichten is niet meer mogelijk. De zoekmachine van dit forum archief functioneert wel.















Rubriekenoverzicht > De Franse overheid

De Franse overheid

Regelgeving, formulieren, ambtenaren, auto invoeren, het gemeentehuis, trouwen, kinderen krijgen, begraven, cremeren.

Vragen stellen kan hier niet meer; antwoorden vinden wel. Gebruik daarvoor de zoekmachine.
Niets gevonden? stel dan uw vraag op het actuele forum

 Zoek in het forum archief naar: 

tips voor starters/geen frans belastigplichtige

Auteur Bericht

avatar#
onbekend
Berichten:
Reacties:

#0 Geplaatst: 2005-03-11 21:34:24

Bijzonder interessante  en interactieve webiste voor de "starter" http://www.canam.fr Hierop gevonden: http://ww.canam.fr/docs/2005_CANAM_complet.pdf Citaat uit bovengenoemde brochure: DÉFINITION DE LA RÉSIDENCE FISCALE FRANÇAISE La notion de résidence fiscale diffère de celle de la résidence sociale.Vous êtes considéré comme résident fiscal français si vous remplissez un seul des trois critèressuivants (article 4 B du Code Général des Impôts) :¦ vous avez en France votre foyer ou le lieu de votre séjour principal, ou¦ vous exercez en France une activité professionnelle, à moins de justifier que cette activité y est exercée à titre accessoire, ou¦ vous avez en France le centre de vos intérêts économiques. Si vous ne remplissez aucun de ces critères, vous êtes considéré non-résident fiscal français. Dans le cas où vous êtes simultanément considéré résident fiscal français et résident fiscal d’un autre Etat, il convient de se référer à la convention fiscale signée entre cet Etat et la France, dont les dispositions permettront de déterminer votre Etat de résidence fiscale (1). Wetstekst citaat van website: http://lexinter.net/CGI/personnes_imposables.htm (article 4 A / B du Code Général des Impôts) I : Personnes imposables Article 4A    Les personnes qui ont en France leur domicile fiscal sont passibles de l'impôt sur le revenu en raison de l'ensemble de leurs revenus.   Celles dont le domicile fiscal est situé hors de France sont passibles de cet impôt en raison de leurs seuls revenus de source française. Article 4 B    1. Sont considérées comme ayant leur domicile fiscal en France au sens de l'article 4 A :   a. Les personnes qui ont en France leur foyer ou le lieu de leur séjour principal ;   b. Celles qui exercent en France une activité professionnelle, salariée ou non, à moins qu'elles ne justifient que cette activité y est exercée à titre accessoire ;   c. Celles qui ont en France le centre de leurs intérêts économiques.   Opmerking: Op basis van deze wetstekst meen ik te mogen stellen dat een chambre de hote als BIJVERDIENSTE gedurende de zomermaanden waar een achtvoudig hoofdinkomen in Nederland tegenoverstaat, aangemerkt kan worden als vrijgesteld van belasting en dus ook van de, veel zwaarder wegende, sociale lasten. Graag uw reactie op deze visieGroet Rene

avatar#6785
Wim
Berichten: 188
Reacties: 2882

#1 Geplaatst: 2005-03-11 22:06:51

Ik lees nog niet glashard in de wetteksten een uitleg die jouw conclusie geheel zou kunnen rechtvaardigen. Maar je komt wel een heel eind.

Het zinnetje: Celles qui exercent en France une activité professionnelle, salariée ou non, à moins qu'elles ne justifient que cette activité y est exercée à titre accessoire .... zou erop kunnen wijzen dat het verhuren van een vakantiehuis als bijkomstige activiteit wordt beschouwd en dat je daarom niet belastingplichtig bent voor dergelijke inkomsten.

Het blijft interessant. We zoeken intussen verder.

Wim 

avatar#1855
jeanine
Berichten: 14
Reacties: 75

#2 Geplaatst: 2005-03-19 18:37:47

Hallo,

Lijkt me toch dat je ergens, ofwel in Nl of in Ldf Belasting zult moeten betalen.

Jeanine

avatar#2872
Annick
Berichten: 0
Reacties: 3

#3 Geplaatst: 2005-03-29 22:00:59

De wetten zijn door de europese commissie meer dan afdoende "afgetimmerd", je betaalt in beginsel altijd belasting, hetzij in Nederland, hetzij in Frankrijk.

Zelfs over de BTW is alles gewoon afgedicht:

-----

De regelgeving over BTW zich bevindt op de website van het directoraat-generaal (DG) Fiscaliteit en douane-unie (enkel in het Frans, Engels en Duits) met adres:http://europa.eu.int/comm/taxation_customs/taxation/vat/key_documents/index_fr.htmDezelfde website legt ook uit hoe de BTW werkt op:http://europa.eu.int/comm/taxation_customs/taxation/vat/how_vat_works/index_fr.htmTevens worden de facturatieregels gegeven op webstek:http://europa.eu.int/comm/taxation_customs/taxation/vat/traders/invoicing_rules/index_fr.htmVoor meer informatie kunt u het DG contacteren via het formulier op:http://europa.eu.int/comm/taxation_customs/common/contact/index_fr.htm

avatar#
onbekend
Berichten:
Reacties:

#4 Geplaatst: 2005-04-07 21:51:52

SOCIALE LASTEN VOOR SEIZOENSWERK BIJV EEN PENSION GEDURENDE DE ZOMERMAANDEN.

Informatie van de Sociale Verzekeringsbank, Afdeling Internationale Detacheringen:

Er zijn drie situaties mogelijk:

1. Werknemer land 1 / Werknemer land 2 - Verzekerd in het WOONLAND2. Zelfstandige land 1/ Zelfstandige land 2 - Verzekerd in het WOONLAND3. Zelfstandige land 1/ Werknemer land 2 Verzekerd in BEIDE landen

Deze situaties zijn dwingend voorgeschreven in Europese Verordening 140871, Artikel 14 Quatar onder A en B.

Dit houdt in dat alleen in het geval dat een Nederlandse ZELFSTANDIGE (Met KvK, BTW nummer, Verklaring Arbeidsrelatie en "werk" in Nederland, die TIJDELIJK in Frankrijk gaat werken als ZELFSTANDIGE (met KvK en bijvoorbeeld een Micro entreprise) VRIJGESTELD moet zijn van Franse sociale lasten mits in het bezit van een NEDERLANDS formulier E 101, aan te vragen bij de SVB.

Of de Fransen (URSAFF) dit gaan begrijpen is mij nog niet officieel bevestigd maar volgens de SVB kan hier tot in hoogste instantie (EEG) recht gezocht worden met beroep op de genoemde Europese verordening die uiteraard ook in de Franse taal beschikbaar is.

In ieder geval is het raadzaam eerst de SVB te bellen +31-20-6565277.

Websites:http://www.svb.nl/nl/internationaal/werken_buiten_nederland/index.jsp

NOOT:

Bijzonderheid hierbij is ook nog dat een NEDERLANDSE DGA (Directeur grootaandeelhouder werkzaam in eigen NEDERLANDSE BV) beschouwd wordt als WERKNEMER (Europese Verordening 140871, Bijlage 6 onder Nederland onder punt 7) en dus met een pension in Frankrijk als ZELFSTANDIGE in BEIDE landen verzekerd is en dus ook in beide landen premies betaalt.

NOOT 2:

Door in Frankrijk te kiezen voor de Micro Entreprise, mits het inkomen dit toelaat, wordt ook de BTW problematiek omzeild. Blijft nog uit te zoeken hoe in dit geval de fiscaliteit qua inkomen geregeld moet worden.

Wij zoeken verder en houden u op de hoogte.