Informatie






Forum Archief



In december 2012 zijn deze website en het daaraan gekoppelde forum overgegaan naar een nieuwe omgeving. Bij de overzetting is het archief van het forum niet meegegaan, maar wel behouden en via het onderwerpenoverzicht te raadplegen. Reageren op oude berichten of het posten van nieuwe berichten is niet meer mogelijk. De zoekmachine van dit forum archief functioneert wel.















Rubriekenoverzicht > Geldzaken

Geldzaken

Belastingen, (sociale) verzekeringen, banken, geld overmaken naar Frankrijk, hypotheken.

Vragen stellen kan hier niet meer; antwoorden vinden wel. Gebruik daarvoor de zoekmachine.
Niets gevonden? stel dan uw vraag op het actuele forum

 Zoek in het forum archief naar: 

TVA in 2007 nog steeds 5,5% voor verbouwingen??

Auteur Bericht

avatar#3356
harold
Berichten: 37
Reacties: 42

#0 Geplaatst: 2006-11-05 21:54:54

Hoi,

Aangezien wij in 2007 een nieuwe fosse toutes eaux willen plaatsen wil ik graag weten of het tarief van 5,5 % daar op van toe passing is, en zo ja of dit ook geld

voor 2007.Als ik dit jaar de bestelling plaats voor aflevering in 2007, zit ik dan altijd

safe?

vr. gr. Harold

avatar#3302
dicck
Berichten: 15
Reacties: 282

#1 Geplaatst: 2006-11-05 22:46:52

De mijne is dit jaar voor 5,5% gemaakt.

Er is geen nieuwe beleid t.a.v. de BTW dus voor 2007 is het hetzelfde.

Dick

avatar#
onbekend
Berichten:
Reacties:

#2 Geplaatst: 2006-11-06 09:46:02

Nou mensen, zo simpel is het niet.

Dit fenomeen is voorbehouden aan de EU omdat alle BTW/TVA zaken  communautair terrein zijn. Landen mogen binnen door EU gestelde regels de zaak inrichten.

Maar er is nog steeds goed nieuws want.....op de MINEFIsite van de Franse overheid kan je dit lezen over het gebruik van het 'taux reduit de TVA' 

.

CONSEIL DE L'UNION EUROPÉENNE

Bruxelles, le 3 février 2006
5863/1/06 REV 1 (fr) (Presse 33)

Le 28 janvier, la République tchèque et Chypre ont confirmé à la présidence et au Secrétariat du Conseil qu'elles approuvaient le compromis du Conseil sur les taux réduits de TVA. La Pologne a aujourd'hui confirmé à son tour à la présidence qu'elle approuvait ce compromis.

Le Conseil adoptera le texte législatif matérialisant cet accord lors de l'une de ses prochaines sessions.

Le 24 janvier 2006, le président du Conseil ECOFIN, M. Karl Heinz Grasser, avait conclu que, dans l'attente de la confirmation qui devait être notifiée par la République tchèque, la Pologne et Chypre, le Conseil était parvenu à un accord sur le compromis suivant:


"Eu égard au résultat du Conseil européen de décembre 2005, le Conseil, après avoir procédé à un examen approfondi de la question des taux réduits de TVA, a dégagé un accord politique sur les points ci-après.

Afin de prolonger l'expérience des taux réduits applicables aux services à forte intensité de main-d'œuvre, la validité de l'annexe K de la directive 77/388/CEE est prorogée du 1er janvier 2006 au 31 décembre 2010. Tous les États membres sont autorisés à opter pour l'application de l'annexe K. Les États membres qui souhaitent faire usage des dispositions de l'annexe K peuvent en demander l'autorisation jusqu'au 31 mars 2006.

Le chauffage urbain est intégré dans l'option prévue à l'article 12, paragraphe 3, point b), de la sixième directive TVA.

Le Conseil invite la Commission à présenter un rapport au Conseil et au Parlement européen avant la fin juin 2007, contenant une évaluation générale de l'incidence des taux réduits applicables aux services fournis localement, notamment dans le secteur de la restauration, en termes de création d'emplois et de croissance économique ainsi que sous l'angle du marché intérieur, sur la base d'une étude menée par un groupe d'experts économiques indépendants."

 



Formeel kan je het natuurlijk gewoon even gaan vragen op het belastingkantoor, afdeling TVA.

Maar tot 31 december 2010 kunnen we dus met het verlaagde tarief rekenen. (PS niemand weet natuurlijk of Frankrijk het verlaagde tarief op 5,5% houdt; kan zo maar meer worden hoor)

Jaap 

avatar#
onbekend
Berichten:
Reacties:

#3 Geplaatst: 2006-11-11 12:17:39

Ik begrijp dat de 5,5% TVA alleen geldt voor werkzaamheden aan een huis dat ouder dan 2 jaar is.

In Nederland geld voor schilderwerk aan huizen een tarief van 6% als het huis ouder is dan 15 jaar. Gerekend wordt dan vanaf 1 januari van het jaar dat het huis opgeleverd wordt. (Stond vandaag in De Telegraaf).

Weet iemand wanneer de franse 2 jaar wordt geacht te zijn ingegaan?

Tap

avatar#6785
Wim
Berichten: 188
Reacties: 2882

#4 Geplaatst: 2006-11-14 19:29:15

Bij nieuwbouw en grote renovaties waarvoor een bouwvergunning nodig was, geldt de datum van de oplevering, de Réception des travaux.

Wim