Informatie






Forum Archief



In december 2012 zijn deze website en het daaraan gekoppelde forum overgegaan naar een nieuwe omgeving. Bij de overzetting is het archief van het forum niet meegegaan, maar wel behouden en via het onderwerpenoverzicht te raadplegen. Reageren op oude berichten of het posten van nieuwe berichten is niet meer mogelijk. De zoekmachine van dit forum archief functioneert wel.















Rubriekenoverzicht > Bouwen, verbouwen en klussen

Bouwen, verbouwen en klussen

Uitwisselen van bouwkundige ervaringen, zelf je Franse huis opknappen of verbouwen.

Vragen stellen kan hier niet meer; antwoorden vinden wel. Gebruik daarvoor de zoekmachine.
Niets gevonden? stel dan uw vraag op het actuele forum

 Zoek in het forum archief naar: 

minimumplafondhoogte bij verhuur

Auteur Bericht

avatar#4899
banjoiste
Berichten: 9
Reacties: 96

#0 Geplaatst: 2010-03-27 15:03:36

Ik ben het even kwijt:

ik heb ergens gelezen of gehoord dat de plafonds in je huis een minimumhoogte moeten hebben als je het wilt verhuren, bijvoorbeeld als vakantiewoning. Het staat niet in La Maison, en zoeken levert mij niets op. Wie trekt me vlot?

avatar#6785
Wim
Berichten: 188
Reacties: 2882

#1 Geplaatst: 2010-03-27 23:06:33

De algemeen erkende minimumhoogte van woonkamers, al of niet verhuurd, is 1.80 m.

Wim

avatar#5110
Robert du Moulin
Berichten: 76
Reacties: 1325

#2 Geplaatst: 2010-03-28 00:51:11

Wim,

  Weet je dat zeker? Omdat ik zelf bijna twee meter ben voel ik me wat ongemakkelijk worden bij die 1,80 meter die je noemt. Van Franse hotelbedden ben ik dit soort afmetingen gewend, maar als wettelijke minimum plafondhoogte? Die 1,80 meter staat zo te zien in l'article R111-2 du code de la construction et de l'habitation. Maar ik kom ook verwijzingen tegen naar andere overheidsnormen van latere datum. Wellicht van concurrerende ministeries of semi-overheidsdiensten, adviesorganen en noem het hele circus maar op, en is de onderlinge afstemming wat magertjes geweest. Voor de annexes bij een huis kom ik hier en daar 1,90 meter tegen, maar voor séjour, cuisine en chambre wordt vaak een verplichte minimumhoogte van 2,20 meter genoemd, en 2,40 meter aanbevolen. Dit is een overzichtje uit 2008 dat ik tegenkwam. Benieuwd hoe het precies zit met (de interpretatie van) die diverse normen en aanbevelingen.

Rob

avatar#3509
Christian-le-Bricoleur
Berichten: 151
Reacties: 2902

#3 Geplaatst: 2010-03-28 10:15:36

Zonder op de wettelijke situatie in te gaan (die ik niet ken),

een hoogte van 1,80m vind ik gewoon belachelijk.

Wij hebben deuren van 1,80m en onze schoonzoon die net als Rob meer dan 1,95m meet moet steeds bukken. En dat als kamerhoogte?

Ik weet niet.

Er bestaan toch ook formules voor de 'esthetische' hoogte van een kamer, was het niet een wortelverhouding met de vloerdiagonale?

Christian von Klösterlein

avatar#3132
Advizeurpiet
Berichten: 20
Reacties: 952

#4 Geplaatst: 2010-03-28 10:47:53

Bonjour,

Ik ben het eens met de observatie van Robert du Moulin dat er sprake lijkt te zijn van een veelheid van normen en richtlijnen, vaak onafhankelijk van elkaar min of meer tegelijkertijd  "bedacht" , en voldoende onderling afwijkend en met elkaar in tegenspraak om de normale mens tot waanzin te drijven. Ik noem een paar richtlijnen voor de hoogte van een vertrek (zonder daarbij nog de eisen ten aanzien van de opervlakte te noemen, om het geheel nog enigszins overzichtelijk te houden):

- Minimaal 1,80m om meegerekend te worden in de SHON;

- Minimaal 2,20m om "local decent" te mogen heten, zie hieronder;

- Minimaal 2,30m om in aanmerking te komen voor een Pret a Taux Zero (PTZ)

Ik denk dat het antwoord voor wat betreft de verhuur gelegen is in "Décret n°2002-120 du 30 janvier 2002 relatif aux caractéristiques du logement décent pris pour l'application de l'article 187 de la loi n° 2000-1208 du 13 décembre 2000 relative à la solidarité et au renouvellement urbains" om het maar eens kort te zeggen. De tekst van dit decreet vindt u hier.

Voor wie geen zin heeft om te lezen, in artikel 4 wordt een minimale hoogte van 2,20 m voorgeschreven, dus dat lijkt me het juiste antwoord op de gestelde vraag. Maar ik sluit niet uit dat er meerdere juiste antwoorden zijn ;-)

Voor wie zicht echt wil inleven in de materie hier een link naar een discussie over dit onderwerp op commentcamarche. Veel leesplezier!

Salutations, Jos