Informatie






Forum Archief



In december 2012 zijn deze website en het daaraan gekoppelde forum overgegaan naar een nieuwe omgeving. Bij de overzetting is het archief van het forum niet meegegaan, maar wel behouden en via het onderwerpenoverzicht te raadplegen. Reageren op oude berichten of het posten van nieuwe berichten is niet meer mogelijk. De zoekmachine van dit forum archief functioneert wel.















Rubriekenoverzicht > Geldzaken

Geldzaken

Belastingen, (sociale) verzekeringen, banken, geld overmaken naar Frankrijk, hypotheken.

Vragen stellen kan hier niet meer; antwoorden vinden wel. Gebruik daarvoor de zoekmachine.
Niets gevonden? stel dan uw vraag op het actuele forum

 Zoek in het forum archief naar: 

Plus value

Auteur Bericht

avatar#7860
Karel21
Berichten: 2
Reacties: 2

#0 Geplaatst: 2010-08-04 16:01:11

Waarschijnlijk een stomme vraag, maar ik kan het antwoord nergens vinden, dus toch maar even voor de zekerheid.

Als je woonachtig en belastingplichtig bent in FR en je verkoopt je huis in NL, ben je dan hierover bovenstaande belasting verschuldigd?

avatar#2998
Capitelle (Nils)
Berichten: 21
Reacties: 131

#1 Geplaatst: 2010-08-04 16:56:49

Hoi Karel,

Nee, deze belasting kent NL niet en de franse fiscus houdt zich niet bezig met NLse verkoop.

Het verdrag ter voorkoming dubbele belasting NL/Fr. bepaalt in artikel 6, lid 1:

Artikel 6. Inkomsten uit onroerende goederen

1. Inkomsten uit onroerende goederen, daaronder begrepen voordelen uit landbouw- of bosbedrijven, mogen worden belast in de Staat waar deze goederen zijn gelegen.

Omdat het huis in Nederland is gelegen, mag uitsluitend NL er belasting over heffen. Omdat de plus-value in NL niet bestaat, hoef je over de (mogelijke) winst geen belasting betalen.

groet,

Nils

avatar#7435
wieger
Berichten: 2
Reacties: 11

#2 Geplaatst: 2010-10-07 21:12:21

Hoi Karel,

las je berichtje, ik verkoop mijn huis in NL ook (als het lukt) en woon al weer een poosje vast in fr. Zolang het niet is verkocht betaal ik nog wel box3belasting erover waar ze me net zo vrolijk een C-formulier voor sturen, dus betalen maar.

Volgens mij is het zo dat als je je geld hebt ontvangen in NL en je woont hier in fr dan moet je het bedrag hier in fr opgeven bij de belasting ook al staat het op een Nederlanse bank. Vrees niet: de voet is geloof ik 750.000,- aan vermogen hier dus je kan wel even.

Maar of ik de verkoopsom uit NL hier zou gaan opgeven....

groet Wim